Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Жнивуємо
Тандем-пресс
Середа, 05 серпня 2009, 13:46      Ромни, Сумська область

Серпень – гаряча пора для хліборобівСерпень – гаряча пора для хліборобів. Саме з настанням останнього місяця літа традиційно розпочинається збирання урожаю на полях. Цей рік всіх торкнулася економічно нестабільна ситуація, через яку основні показники дещо знизилися. Про ситуацію на полях району розповідає головний агроном управління агропромислового розвитку Роменського району  Микола Задирей.

- Миколо Володимировичу, на якому етапі знаходиться кампанія по збору врожаю у районі?

Хлібороби району в цьому році планують виробити 160 тисяч тон зерна при середній врожайності 27 ц з гектара. Це, звичайно менше минулорічного показника, але на це є об’єктивні причини:  посівна площа цього року на 4,5 тис. гектарів менша. Стан посівів, з яким ми вийшли на жнива, оцінювався добрим на 70% площі і на 30% – задовільним. Це вселяє надію на те, що ми отримаємо планову врожайність.

- Які підприємства можна назвати кращими за показниками роботи?

У першу чергу треба відмітити дослідне господарство «Надія», котре вже завершило збір урожаю ранніх зернових. Господарство має найвищий показник середньої врожайності – 34 ц з га. Фермерське господарство «Урожай» теж подає гарний приклад, середня врожайність становить 30 центнер. ФГ «Кривозуб» має 25 ц з га. Щодо врожайності по окремих зернових культурах, то товариство «Українські аграрні інвестиції» має  високу врожайність пшениці – 62 ц. Намагаємося застосовувати достатню кількість мінеральних добрив, хоча порівняно з минулим роком, їх стало дещо менше: 80% від минулорічного рівня. В першу чергу на це вплинуло скрутне фінансове становище.

- З якими проблемами довелося стикнутися аграріям під час жнив?

По-перше, відсутність коштів, кредитів та програми підтримки в галузі рослинництва та селекції культур. Раніше за вирощування цукрового буряка була компенсація. А тепер цукрова галузь зведена майже до нуля. Лише 3 господарства району посіяли цукровий буряк.

Природно-кліматичні умови теж не завжди сприяли збору зернових. У період з 8 липня по 1 серпня ми мали 12 дощових днів, випало 96 мм опадів, що в 1,6 рази більше за норму. Безумовно, це не сприяло роботам на полях. Техніка простоювала саме через рівень вологи, і це знизило темпи роботи. А в ясні сонячні дні доводилося працювати прискореними темпами, аби встигнути обробити максимум площ.

Гостро стоїть питання ціни на зерно, котра є вкрай незадовільною. Не завжди задовольняє якість зібраного зерна. Того зерна, котре виробляє Роменський район, цілком вистачає на забезпечення  продовольчих потреб населення. Насамкінець, маємо поганий рівень забезпечення паливом.

- Миколо  Володимировичу, який стан підготовки до посівної озимих культур?

Цей комплекс робіт також ведеться. Зараз готується грунт до посіву озимих. План становить 23800 га, рівень підготовки - 51% площ. Ми плануємо закупити еліту озимих культур, щоб поновити сортовий та репродукційний склад насіння. Але на все це потрібні кошти.

- Чи знизилась середня врожайність порівняно з минулим роком?

Відбулося не значне зниження –  приблизно на 1,5 центнера. Науковці доводили, що у 2009 році врожай прогнозують отримати на 25-30% менше, ніж у 2008.

- Що можна сказати про стан забезпечення технікою та робочою силою у господарствах району?

Своїх комбайнів нам не вистачає. Доводиться залучати додатково комбайни із інших областей. Зараз працює 22 таких одиниці, власних комбайнів маємо 131. Проблема в тому, що більшість техніки – стара, тому працювати на ній складно, вона не відповідає потребам сьогоднішнього дня. Новий сучасний комбайн коштує 750 тис. грн. і більше. Безумовно, господарства не можуть дозволити собі закупити необхідну кількість техніки. Щодо комбайнерів, то на даний час працює по два механізатори на кожній машині. Зараз функціонують більш потужні комбайни, тому потрібна менша кількість механізаторів. А взагалі, питання по забезпеченню робочою силою не стоїть. Більше складнощів все-таки з технікою.

 

Урожай в цифрах

40429 гектарів ранніх зернових культур треба зібрати у Роменському районі. Станом на 4 серпня у господарствах району зібрано зернових на площі 20580 га, тобто 51% від загальної площі. Намолочено 61328 тонн зерна при врожайності 29,8 ц з гектара. Основні культури – озима пшениця, горох та озимий ріпак. Горох зібраний вже повністю на площі посіву  2040 га. Озимий ріпак зібраний на 920 га землі при середній врожайності 20,5 ц. Вже намолочено1790 т ріпаку. Озима пшениця зібрана на площі 13 тисяч гектар при врожайності 33 ц з га.

Всього у районі обробляється 59400 тис. гектар землі, 40229 з них зайнято під ранні зернові культури. Землю обробляє 94 господарства різної форми власності, 48 з них мають угіддя площею понад 100 га. По району засіяно 92,3 тисяч гектар землі, процент використання ріллі складає 91%.

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Виконком
Виконком