Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс «Незадовільно» змінили на «недостатньо»
«Незадовільно» змінили на «недостатньо»
Тандем-пресс
П'ятниця, 14 серпня 2009, 10:22      Ромни, Сумська область

11 серпня роменські посадовці чекали з особливим хвилюванням, адже саме на цей день було призначено підведення підсумків недавньої перевірки роботи Роменського міськвиконкому комісією Сумської обласної державної адміністрації. Отримана днями досить негативна інформація про підсумки роботи тримала у напруженні чи не весь міськвиконком. Дехто навіть гадав: чиї "голови полетять" цього разу? Пересічні ж роменці щиро дивувалися: чому це раптом  почали вичищати місто та ремонтувати дороги? Мабуть хтось знову їде? І були праві, адже начальників понаїхало багато, але найголовнішим гостем був наш земляк, Почесний громадянин Ромен, очільник області Микола Лаврик, а він, як відомо, досить прискіпливо ставиться до порядку в місті та дотримання санітарного стану.

   Тож, вчора, у вівторок, нарешті відбулося виїзне засідання колегії Сумської ОДА, на якому розглядалося лише одне питання "Про результати комплексної перевірки додержання законодавства виконавчим комітетом Роменської міської ради". Колегія відбулася у міському центрі культури та дозвілля, крім членів обласної колегії присутніми на засіданні були керівники управлінь та відділів ОДА, мери міст, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, організацій, установ області і нашого міста.

   Із вступним словом до присутніх звернувся голова області. Микола Іванович наголосив на тому, що рішення по обстеженню та перевірці окремих міст та районів приймається у плановому порядку. "На минулому засіданні колегії, - повідомив він, - заслуховувалася інформація по роботі керівництва Сумської районної адміністрації, вже призначені подібні комплексні перевірки у Великописарівському районі та вибірково по м. Суми, на черзі - м. Глухів". Взагалі керівництво області планує проводити комплексні перевірки щоквартально. А щоб не виникало зайвих питань та зауважень, Микола Лаврик наголосив на тому, що обласна комісія діяла у межах чинного законодавства.

 

Довідка з часткою "НЕ"

   По результатам комплексної перевірки доповідав заступник голови облдержадміністрації, голова комісії Олександр Цупро. Взагалі за час доповіді присутні не помітили позитиву в роботі Роменського виконкому, адже кожен розділ мав слова на зразок "незадовільно", "недостатньо", "негативно" і т.д.

Якщо порівнювати звіт міського голови за І півріччя 2009 року, де Павло Іванович розповідав, як у нас все гарно, то доповідь заступника голови ОДА мала абсолютно протилежні твердження та факти. Проте майже всі головні недоліки та проблеми давно відомі простим роменцям. Як завжди залишаються лише споконвічні питання: "Хто винен?" та "Що робити?".

   Тож, якщо звернутися до довідки, то червоною смугою проходить теза, що в діяльності виконавчого комітету відсутня системна робота по виконанню нормативних актів.

   Значні недоліки встановлено у сфері, що стосується промислового комплексу. Підсумки роботи минулого року та І півріччя 2009 року свідчать про те, що міськвиконком не приділяє цьому питанню належної уваги. Показник реалізації продукції на одну особу населення в місті за І півріччя 2009 року нижчий від середньо обласного показника  на 18%.

Належної уваги не приділяється питанню житлового будівництва. У цьому році введено лише 61 кв. м загальної площі житла або лише 0,4% від плану на рік (14 тис. кв. м).

   Виявлені порушення і при проведенні конкурсу на визначення перевізників на міських автобусах. Комісією встановлено, що тарифи на перевезення в міських автобусах теж було підвищено з порушеннями.

   Відмітив заступник голови ОДА і негативну ситуацію, що склалася у сфері інвестиційної діяльності. Прямі іноземні інвестиції склали лише 0,1% від загального обсягу по області. Відсутні заходи для сприяння зовнішньоекономічним зв'язкам підприємств, що призвело до суттєвих втрат у зовнішній торгівлі. Зовнішньоторговельний оборот міста за І квартал цього року зменшився на 51% (по області на 27%), експорт впав на 62%. Частка м. Ромни в загальному обсязі експорту по області складає лише 2%.

   Левова доля зауважень стосувалася роботи житлово-комунального господарства. Згідно перевірки, з п'яти підприємств, що надають послуги з водопостачання та водовідведення, лише два мають відповідні ліцензії. З порушеннями законодавства проводилося і встановлення нових тарифів. Тому, мабуть, і вартість житлово-комунальних послуг для населення в Ромнах перевищує середньообласні показники. Так, тариф на послуги теплопостачання по місту складає 235,22 грн. за 1 Гкал, тоді як по області - 202,38 грн., плата за послуги з утримання будинків без ліфтів становить 0,724 грн., з ліфтами - 1,17 грн. за 1 кв. м, вище середніх по області на 24% та 29%. Тариф на послуги з водопостачання ДП "Аква-сервіс" є найвищим серед міст обласного підпорядкування. Проте якість питної води залишається незадовільною. Не вирішується питання щодо будівництва станції знезалізнення питної води, хоча вміст заліза в ній у 6 разів перевищує допустимі норми.

Бактеріологічні показники у системі очистки стічних вод перевищують гранично допустимі норми у 2,6 рази, хімічні - у 2,6-4,1 рази. Мережі міста зношені майже на 70%. Результатом цього стали 180 поривів у 2008 році (у 2009 році - 72) та значні втрати води, які складають 25%.

   Тарифи на теплопостачання в Ромнах вищі загальнообласних показників на 16%.

   Недостатня робота проводиться по вивезенню твердих побутових відходів, що призвело до виникнення 34 стихійних сміттєзвалищ.

   Незадовільний у місті і стан доріг, протяжність яких складає 205,5 км, з них лише третина - з твердим покриттям (68,5 км), 41% - мають тротуари (85 км), 68,9% - обладнані штучним освітленням (143,5 км).

   Складна ситуація і по виконанню бюджету міста. План по надходженню виконано лише на 89%. Згадалася і втрата найбільшого платника податків ТОВ "Роменський завод продтоварів". У звязку з цим зменшення надходжень до  міського бюджету до кінця цього року становитиме 1705 тис. грн.

За висновками комісії, місто має незадовільний рівень фінансування по основних галузях соціально-культурної сфери. Вартість харчування в дитячих дошкільних закладах у 2008 році складала 2,4 грн. на день (середній показник по містах обласного значення - 4 грн.), на харчування дітей 1-4 класів на день виділялося 1,54 грн. (по області - 2,6 грн.). Вартість одного ліжкодня вРоменській ЦРЛ по харчуванню становить 3,66 грн. при середньому показнику по містах - 4,19 грн., по медикаментах - 6,72 грн. при середньому по містах - 10,8 грн.

   Зауваження комісії стосувалися і недостатньої роботи щодо створення сприятливих умов для осіб з обмеженими фізичними можливостями. З 459 об'єктів соціальної інфраструктури пандусами обладнано лише 48. Недоступними для інвалідів залишаються автостанція, два відділення лікарні, сім з восьми відділень зв'язку та інші.

   Вкрай складною залишається ситуація в медичній галузі міста. Зростання кількості онкозахворювань, хворих на вірусний гепатит, туберкульоз, сальмонельоз свідчать про недостатню профілактичну роботу.

   У жахливому стані знаходиться дитяча поліклініка, де відсутні елементарні умови для обстеження маленьких роменців.

   Актуальним питанням залишається оптимізація мережі освітніх закладів. Якщо в школах маємо найнижчу наповнюваність учнів, то в дитячих садочках ситуація протилежна: на 100 місць претендують та виховуються 145 дітей.

   Безліч зауважень стосувалася роботи роменських ринків. Під час проведення перевірки обласна державна адміністрація отримала скаргу групи підприємців до Кабінету Міністрів України щодо тиску з боку адміністрації ПОСС "Роменський ринок" на підприємців з метою одержання непередбачених угодами коштів та про створені керівництвом ринку непрозорі схеми капітального будівництва.

   Підсумком доповіді стала пропозиція комісії, яку і оголосив Олександр Миколайович: "Визнати роботу виконавчого комітету роменської міської ради по дотриманню чинного законодавства незадовільною". Олександр Миколайович повідомив, що буде ініційовано звернення до правоохоронних органів з проханням розглянути питання встановлення вини та притягнення до відповідальності винних посадових осіб.

   Після доповіді голови комісії Олександра Цупра більш детальну інформацію про недоліки в роботі окремих управлінь та відділів міськвиконкому, що були виявлені в ході перевірки, озвучили присутнім керівники структурних підрозділів Сумської ОДА

 

Не все ж погано

   На початку своєї промови-відповіді міський голова Павло Помаран навіть пожартував, що після такої довідки залишається лише повіситися. Дійсно, місто має проблеми. Але Ромни не живуть відокремлено від всього світу і теж зазнало певних наслідків світової кризи. Порівнювати сучасність з тими часами, коли активно працювали такі потужні підприємства, як "Завод АТС",  "Поліграфмаш", "Тракторозапчастина", "Консервний завод" просто не варто, ті часи вже безповоротно минули. Втім, в роботі міста є багато позитиву.

   На жаль, зауважив Павло Іванович, комісія майже не звернула увагу на залучення значних коштів в рамках програми ТАСІС (2,3 млн. євро), що були спрямовані в житлово-комунальну сферу.

   Незважаючи на відчутне присутнім непогодження з певними пунктами довідки, мер міста запевнив, що всі пропозиції та рекомендації комісії будуть виконані.

 

Сулу чистити будуть

   Під час колегії до Голови ОДА звернувся керівник "Моноліту" Володимир Картавцев. Він розповів, що в минулому році його підприємство придбало земснаряд та почало роботи по очищенню Сули, проте обіцяних коштів не отримало. Микола Іванович пояснив, що згідно державної програми на ці заходи дійсно були виділені кошти, але через об'єктивні та суб'єктивні причини підрядними організаціями, в тому числі і "Монолітом", вони освоєні не були і, як наслідок, у кінці бюджетного року були повернуті до бюджету та спрямовані на інші програми. За словами голови області, комітет не може ризикувати та надавати кошти підприємствам, що зірвали виконання програми. Але Сулу чистити все ж таки будуть. Наразі роменці можуть спостерігати роботу техніки на річці біля Засульського мосту.   

 

Завжди мають слово

   Не обійшлося того дня і без виступів роменських депутатів від блоку «НУНС»: Івана Хоменка, Пилипа Кравчука, Андрія Жарого. Під час їх промов було чомусь соромно за своє місто, адже з їх уст, як завжди, звучали лише взаємні звинувачення та образи. І. Хоменко в усіх негараздах звинувачував своїх однопартійців П. Кравчука, А. Жарого та, звісно, головного лікаря ЦРЛ Валентину Гунькову, яка, на його думку, розвалює та розкрадає медицину. Виступи депутатів заслуговують більш детального висвітлення, але це  вже тема окремої публікації.

   В цілому, депутати звертали увагу очільника області на ситуацію, що склалася навколо школи №3 та ПП "Еліпс". Стосовно третьої школи Микола Іванович відповів, що питання оптимізації мережі освітніх закладів, закриття шкіл знаходиться у компетенції  роменської гро­ма­ди, яку і представляють депутати.

 

Робота міста - недостатня, Литвиненка - залишити

   Підсумок колегії підвів голова області. Проект рішення члени колегії мали на руках, але деякі пункти Микола Іванович запропонував змінити. Так, роботу міськвиконкому замість "незадовільної" було визнано "недостатньою". Попередньо планувалося винести пропозицію розглянути перебування на посаді заступника міського голови Юрія Литвиненка, в повноваженнях якого знаходиться житлово-комунальна сфера міста. Однак Микола Іванович виніс свій вердикт: "Литвиненку - бути", хоч і за визначених умов. Але питання звільнення керівництва "Роменського ринку" члени колегії залишили без змін.

   Наприкінці засідання Микола Лаврик зауважив, що керівництво області буде контролювати, щоб кожна гривня бюджету працювала за призначенням. "Сподіваюся, - різко висловився Микола Іванович, - не доведеться переводити місто на ручний режим управління". Хоча такі важелі керівник області має, і якщо станеться загроза зриву фінансування захищених статей бюджету, то така ситуація може статися.

   Якщо працювати єдиною командою, багато питань можна вирішити - підсумував голова облдержадміністрації.

Олена Юракова

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Народні гуляння
Народні гуляння