Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Відкритий люк – пряма небезпека
Відкритий люк – пряма небезпека
Тандем-пресс
Четвер, 20 серпня 2009, 12:43      Ромни, Сумська область

 

Відкритий люк – пряма небезпекаВідкритий каналізаційний люк – це дуже небезпечно. У пастку може втрапити людина чи тварина, там накопичуватиметься сміття, яке в разі виникнення небезпечної ситуації не зможуть швидко ліквідувати, а отже  затягнеться і час усунення пожежі чи протікання газу.

 

У подвір’ї 9-поверхівки за адресою вул. Маяковського, 67 є одразу кілька небезпечних люків. Вони вже давно відкриті  і таким чином провокують  трагедії. З одного із таких люків жителі прилеглих будинків вже давно зробили смітник, і замість вільного доступу там наявна величезна гора сміття, яку всі охочі не втомлюються збільшувати. Багато говорити про наслідки такого ставлення до необхідного засобу безпеки не потрібно. Достатньо лише згадати про можливі каліцтва, синці й особливу небезпеку для дітей. Та й як повинні почувати себе їх батьки, знаючи, що біля дитячого майданчику знаходиться глибока яма?

 

Якщо звернутися до «витоків історії», то були часи, коли всі люки мали металеві кришки, які служили надійним захистом. Однак після того, як почався «сезон полювання» на метал, люки можна заносити у червону  книгу України – настільки різко скоротилася їх «популяція». Згаданий будинок знаходиться у відомстві КП «Житло-Експлуатація», там на звернення кореспондента нам повідомили, що всі люки, котрі належать комунальному підприємству, мають або металеві кришки, або бетонні чи дерев’яні щити.  Ті люки, котрі не закриті, належать іншим організаціям – «Ромникомунтепло», ДП «Аква-Сервіс» ПП «Еліпс». Представники жеку не одноразово зверталися до управління міського господарства, «Аква-сервісу» та «Ромникомунтепло» з проханнями закрити люки. Однак реакції практично не було. Між іншим, також проблемними є багатоповерхівки по вул. Горького, 248а,  Лермонтова, Калнишевського, Коржівській. Відмітили у житлово-експлуатаційній конторі також те, що відкритий люк є болючим питанням, адже він становить пряму загрозу будь-якій людині – дорослому, дитині, незрячій чи здоровій.

 

Чому ж так стається, що комунальні служби не несуть відповідальності за своє майно? Начальник караулу СДПЧ-9 м. Ромни Сергій Рогіз розповів, що до їх компетенції належить перевірка стану пожежних гідрантів. «Стояки перевіряють чотири рази на рік, - каже С. Рогіз. 2 рази проводимо зовнішній огляд, і двічі виконуємо спуск  води для більш детальної перевірки. Якщо він не відповідає нормам, то складаємо акт. Із 56 гідрантів, які є  в місті, 6 є несправними. Намагаємося лагодити їх в силу своїх можливостей».

 

Начальник головного управління міського господарства Михайло Кочерга також прокоментував проблему із відсутніми кришками люків. «Чавунні люки є дорогими у виробництві, але цінними для тих, хто збирає метал. Саме тому вони стають привабливим об’єктом для злочинців. Загальна кількість люків у Ромнах становить близько 760, і майже сто з них є відкритими, а отже небезпечними. На жаль, фінансування на закриття всіх люків не вистачає. При чому буває таке, що крадуть встановлені нами бетонні чи дерев’яні щити. Зокрема така ситуація із люком по вул. Соборній недалеко від прокуратури (біля в’їзду на авто мийку).  Ми там 4 рази встановлювали новий люк, але вже наступного ранку його викрадали».

 

Начальник дочірнього підприємства «Аква-сервіс» ПП «Еліпс» Віктор Корчака відмітив, що до його підприємства жителі будинку по вул. Маяковського, 67, не зверталися зі скаргами з приводу аварійного люку на дитячому майданчику. Щоправда, поступала заявка від жеку. Але наразі на підприємстві немає грошей для фінансування таких ремонтних робіт. Один чавунний люк коштує 650 грн., і таких коштів немає. Відмітив Віктор Григорович і те, що раніше кількість незакритих люків була більшою – близько 200, а зараз їх у два рази менше. Не завадила б і допомога ГУМГа у вирішенні цього проблемного питання. Пам’ятають на підприємстві і про місцезнаходження відкритого люку – дитячий майданчик. Після бесіди начальник «Аква-сервісу» пообіцяв найближчим часом вирішити це питання.

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

12
12