Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Педагогічна конференція
Педагогічна конференція
Тандем-пресс
Четвер, 03 вересня 2009, 07:17      Ромни, Сумська область

 Минулого четверга у будинку культури пройшла педагогічна конференція. Цей щорічний захід перед початком нового навчального року має на меті окреслити основні напрямки роботи шкіл. У президії зібрання були міський голова Павло Помаран, його заступник з гуманітарних питань Володимир Книга, головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Юрій Харламов, голова профспілки працівників освіти Микола Тарала і начальник відділу освіти Зінаїда Горбик.

  

Захід почався саме з доповіді останньої. Зінаїда Григорівна відмітила високий відсоток охоплення дошкільною освітою у Ромнах. «У місті діє 10 дошкільних закладів, які надають освітні послуги 87% малечі. Діють у них групи компенсуючого типу, де 102 діточок отримують корекцію фізичного та розумового розвитку». Похвалилася З. Горбик досягненням дитячого садка №8 «Дзвіночок», який на обласному етапі конкурсу «Імідж дошкільного навчального закладу»  зайняв третє місце. Однак нічого не сказала начальник відділу про проблеми, з якими стикаються батьки під час влаштування дитини до садочка і про переповненість груп.

У 2009-2010 навчальному році завершується перехід основної школи на 12-річне навчання. Нагадаю, в цьому році у школах не буде 10-их класів саме через подовження терміну навчання. В черговий раз наголосила пані Горбик на процесі оптимізації мережі шкіл. За останні 9 років чисельність учнів скоротилася на 30%. При такій негативній динаміці кількості учнів сама мережа жодних змін не зазнала. Середня вартість одного школяра за рік складала 3,3 тис. гривень. «Найдорожчі» діти – у ЗОШ № 6, 9, 3. Нагадаю, саме ці заклади мають лише два ступені освіти. Забігаючи наперед, скажу, що директор школи №8 Ірина Головач навпаки – наголосила на важливості малих шкіл і невеликій кількості учнів у класі. Адже саме за таких умов діти отримають більш якісні освітні послуги.

Минулого навчального року всі школи нашого міста отримали комп’ютерні класи і підключення до мережі Інтернет.

 

Плюс і мінус одночасно

320 учнів роменських шкіл належать до числа обдарованих, що вони підтвердили своїми перемогами в обласних та всеукраїнських олімпіадах. Найбільша концентрація обдарованих дітей є у СЗОШ № 1, 2 та ЗОШ №5. Поряд з цим, кількість переможців олімпіад ІІІ етапу щороку скорочується, а з таких предметів як історія, хімія, біологія призові місця взагалі відсутні. Начальник відділу освіти несхвально відгукнулася про  класи із поглибленим вивченням окремих предметів у спеціалізованих школах, бо Ромни не мають жодного переможця олімпіад з цих предметів.

 

Кращі з кращих

Двоє учнів нашого міста – Бараник Андрій та Шапар Сергій (ЗОШ №5) отримують стипендію голови обласної державної адміністрації.  Коваленко Катерина (СЗОШ №1) визнана в числі 27 кращих учнів України і є стипендіатом  Кабінету Міністрів. Кучковська Поліна (СЗОШ №1) має стипендію міського голови як переможниця конкурсу «Учень року».

«Велика увага приділяється оздоровленню дітей, - сказала Зінаїда Григорівна і похвалила роботу пришкільних таборів і табору «Вогник». Говорила і про альтернативні форми відпочинку для школярів старших класів: екскурсію на Західну Україну, в Ялту, сходження на Говерлу. А от про наметові табори не сказала ні слова.

Особлива увага приділяється патріотичному вихованню учнів. І школи є незмінними учасниками та організаторами заходів по вшануванню історичних дат у місті. Така ж увага приділяється й екологічному вихованню та пропаганді здорового способу життя.

Наголосила З. Горбик на важливості профілактики підліткової злочинності. На жаль, кількість порушень закону, скоєних неповнолітніми, постійно зростає.

Активізував свою діяльність центр позашкільної освіти і роботи з талановитою молоддю. Студії образотворчого мистецтва «Ромен-цвіт» під керівництвом Рудик Лідії присвоєно звання зразкового колективу.

 

Проблемне харчування

Відкриття їдальні у ЗОШ №3 дало змогу забезпечити всіх її учнів належним харчуванням. Середня вартість обіду на день становила 4 грн. для школярів і 6 – для дошкільнят. «Така сума є недостатньою для організації раціонального харчування  і норми харчування виконуються на 50%, - підсумувала Зінаїда Горбик. Проблемою є забезпечення гарячим харчуванням учнів старшої школи. Якщо діти 1-4 класів повністю забезпечені гарячими обідами, то зі старшими все не так просто. В 10-11 класах гарячі обіди отримують тільки 28% старшокласників.

 

Без спонсорів не вижити

Директор школи №8 Ірина Головач отримала гарячу підтримку від присутніх щодо полегшення роботи вчителя у класі з невеликою кількістю учнів.  Саме в цьому випадку якість освіти буде максимально високою. І тому маленькі  школи повинні існувати і далі. Без виключення всі навчальні заклади стикаються з проблемою ремонтів. «Влітку весь колектив закладу перетворюється на спеціалістів широкого профілю, бо самостійно фарбують, клеять шпалери, шпаклюють», - сумно пожартувала Ірина Володимирівна.

Після її виступу треба було констатувати, що без сприяння спонсорів школа практично не може нормально функціонувати. У випадку, якщо допомогу від керівників підприємств отримати не вдається, ця роль перекладається на батьків. Ну або проявляти чудеса винахідливості. Наприклад, минулої зими діти школи №8 всі зібрані під час щедрування кошти акумулювали для закупівлі копіювальної техніки.

Часто звучало імя Олександра Саєнка. Завдяки його сприянню проходили чи не всі заходи міського рівня у галузі освіти і більшість призів закуплялася саме за його кошти. За це хочеться сказати йому окреме «спасибі».

 

Педагогічна конференція

Учні в цифрах

У 2009 році у школах міста навчалося 4406 учнів, що на 30% менше 2000 року – 6372. У школі № 3 сталося найсуттєвіше скорочення числа дітей (із 419 учнів у 2000 році до 120 у 2009, тобто на 70%). Найстабільніша кількість у спеціалізованій школі № 2 (532 у 2000, 487 – у 2009). Вартість одного школяра за рік складала 3,3 тис. гривень. Найдешевше учень обходиться школах № 4 і 5. Найдорожчі діти – у ЗОШ № 6, 9, 3: близько 5,3 тис. грн. За літо 2009 року оздоровили 2616 дітей, всього 59% від загальної кількості школярів.

 

Тетяна Івасин

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop54
konotop54