Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд Павло Помаран: «Посади є тимчасовими»
Павло Помаран: «Посади є тимчасовими»
Погляд
Вівторок, 19 квітня 2011, 13:01      Ромни, Сумська область

Ромни. Павло Помаран Колишній очільник міста Павло Помаран вже тривалий час не веде активної громадської роботи, однак інтерес до його особи все одно існує. Саме тому і з’явилася ідея поспілкуватися з ним.

 

-         Павле Івановичу, як Ви сприйняли свою поразку на виборах міського голови? Можливо, у цьому були не лише мінуси, але й плюси?

Я про це говорив ще після оголошення результатів виборів, що будь-яка робота є тимчасовою, все має свою природну сутність, посади не є вічними, тому я цілком нормально сприйняв результати виборів. Не маю жодних образ чи сумнівів.

 

- Чим займаєтеся зараз?

В першу чергу, зранку найприємнішим обов’язком зараз є турбота про онука, відвезти його до дитячого садка. Артуру 3 роки, і ми з дружиною дуже раді, що проводимо з ним багато часую А потім займаюся іншими питаннями.

Напевно, не є секретом, що нещодавно завершився розгляд судом мого позову до Міністерства освіти і науки, молоді і спорту щодо відновлення мене на посаді директора ВПУ з укладанням трудового договору. Відповідно до діючого кодексу про працю є гарантія для особи, котра перебувала на виборній посаді, про повернення їй попередньої посади, незалежно від того, на яких умовах працювала інша особа замість неї. Але на моє прохання в обласному управлінні освіти мені відповіли, що директор призначається на конкурсній основі. Але я наполягав не на призначенні, а на поверненні мені посади, котра мені гарантована законом.

Я переконаний, що поки у нас не буде у суспільстві поваги до закону та права, воно не матиме розвитку. Ми часто говоримо про силу закону, а маємо на увазі закон сили.

У моєму випадку верховенство права було дотримано. І це не тому, що рішення було прийнято на мою користь, а тому, що суд все таки приймає рішення на користь правди і права. Мова в першу чергу йшла про забезпечення моїх прав, як людини, котра перебувала на виборній посаді.

 

-         Містом вже тривалий час ширяться чутки про те, що Ви претендуєте на місце директора коледжу КНЕУ? Спростуйте або підтвердіть їх.

Мені важко взагалі уявити, яким чином я можу претендувати на це місце? У КНЕУ є колектив, керівник. І не розумію, кому такі плітки вигідні? Ну, правду кажучи, чутки не є рідкістю у Ромнах. У коледжі  не оголошувався конкурс на цю посаду, керівник не припиняє виконання своїх обов’язків. Ну де тут логіка, тим більше, що я зараз відстоюю права у суді щодо іншої посади.

 

-         Павле Івановичу, як Ви розцінюєте роботу нового мера та депутатського корпусу, котрий оновився практично на половину?

Я боюся бути суб’єктивним у цьому питанні. Я не буваю на засіданнях ради, тому не знаю, як вона працює, у виконавчому комітеті теж не представлений, тому не хочу давати оцінки. Однак можу сказати наступне. Коли нинішній міський голова ішов на вибори, у нього була програма, котра повинна втілюватися. Микола Кирилович обіцяв звітувати про її виконання. Саме після цього можна буде сказати, чи виконуються обіцянки і як саме.

Щодо депутатів міської ради, то деякі у своїх програмах писали про те, наприклад, що доб’ються підвищення пенсій. Словом, часто траплялося читати обіцянки, які були дуже перебільшені і мало реальні. Проте, дійсно, такі завіряння були. На жаль, присутній іще нігілізм закону. Звісно, проблем у нас у місті дуже багато, але зиму ми пережили, теплопостачання було забезпечено, зараз теж основні потреби громади міське керівництво задовольняє.

Іще одним моїм спостереженням є те, що кожна нова команда все старе прагне поламати і побудувати нове, не прагне використовувати здобутки та напрацювання попередників. Хоча це не просто, але якщо так  продовжуватиметься й далі, то не буде розвитку.

 

-         Зараз на засіданнях сесії складається іноді така ситуація, що по-новому розглядаються рішення попереднього скликання, які не відповідали законодавству. І це незважаючи на те, що у тому складі депутатського корпусу було декілька знавців норм закону про місцеве самоврядування.

Завжди діяла така норма, що якщо рішення приймалося незаконно, то протягом 10 днів прокурор накладав протест, який повинні були виконувати депутати. Однак, є ситуація, коли протест прокурора, котрий приймається більшістю голосів, не був підтриманий, тобто ні за, ні проти не проголосували. Тут мова йде не про законність, а про недостатню кількість голосів для підтримання рішення. У нинішньому складі депутати частково обиралися по округам, тож вони принаймні знають, де їх виборці. А попередній склад обирався по спискам і моя ініціатива закріпити депутатів за наявними округами не була підтримана. Тобто колективна відповідальність – це фактично відсутність будь-якої відповідальності. Але ж їх вибирали люди, тому виборці повинні теж відчувати свою причетність, а не звалювати всю вину на інших.

 

-         Після завершення Ваших повноважень  міського голови Ви відчули зміну ставлення до себе з боку знайомих?

Ну така вже наша ментальність, що багатьом хотілося позловтішатися або уникнути зустрічі зі мною. Я це все сприймаю з гумором. Шкода тільки, що суспільна думка й досі ґрунтується на залякуванні. Проте на цьому не можна побудувати нічого путнього. І ми надовго залишимося рабами, якщо будемо всього боятися. Проте, безумовно, залишилися і справжні друзі.

 

-         Вже пройшов певний час, Ви встигли проаналізувати деякі речі і зробити певні висновки. Які можете назвати свої найбільші та найочевидніші прорахунки за період перебування на посаді мера?

Важко собі давати оцінку, але спробую бути об’єктивним. Я намагався обіцяти в межах своїх можливостей, а не казки. Я ніколи не займався популізмом. В такому випадку ти навіть якщо позбуваєшся посади, принаймні не втрачаєш совісті. Можливо я не врахував рівень громади в усіх її зрізах. Вона у нас багатогранна, я більше уваги звертав на молодь. Адже це наше майбутнє, ми хотіли зробити максимум для молодих людей. Однак на вибори прийшли в основному не молодь, а навпаки. Для мене освіта  завжди була пріоритетом. Все інше було похідним. Але я ні про що не шкодую, і навіть якби мав таку можливість, нічого б не змінював у своєму житті.

Вдячний, що мав змогу співпрацювати із Олександром Саєнком, відомим меценатом всіляких заходів. Він зараз чудово вписався в команду губернатора і дійсно працює на благо міста і громади регіону. Добре, що вони з Юрієм Павловичем є молодими, енергійними людьми, які спільними зусиллями роблять поштовх для розвитку громади.

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар