Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд Життя після пива
Життя після пива
Погляд
Понеділок, 27 червня 2011, 21:35      Ромни, Сумська область

Влітку наше місто обростає новими тимчасовими спорудами поблизу магазинів, де всі бажаючі можуть випити прохолодні напої. Зрозуміло, що у спеку таким напоєм найчастіше є пиво.

Але проблемою є інше – такі торгові палатки не завжди облаштовуються туалетами, а тому «страждають» сусідні будівлі, або дерева, або будь-що, чим можна скористатися для природних потреб. Зрозуміло, що для власників палаток на першому місці стоїть питання гарного заробітку, а не дотримання правил та норм, що і призводить до повного їх нехтування. Та й при цьому це веде за собою додаткові витрати, що аж ніяк не приваблює підприємців. Не рідко власниками тих чи інших торгових точок є відомі і заможні жителі міста, проте вони не переймаються такими дрібницями, як зручність умов праці для продавців, тим більше не дбатимуть вони і про комфорт клієнтів – аби купували товар. А те, що поблизу місця продажу алкоголю пройти можна із тільки заткнутим носом, аби очі не сльозилися від «аромату», їх не обходить. Таких місцин у Ромнах безліч, і навіть важко підрахувати їх приблизну кількість.

 

У відділі гігієни харчування нам повідомили про те, що цього літа таких палаток у Ромнах як  ніколи багато. Лікар відділу гігієни харчування  Юлія Корж запевнила, що санстанція не узгоджує розташування палаток, оскільки вони є малими архітектурними формами. «СЕС із переліку служб, які раніше узгоджували розташування МАФів, виключили», - каже лікар. Розміщуються ці МАФи за порухом руки членів виконкому або міської ради. Саме вони вирішують, кому давати дозвіл, а кому ні.  Як суб’єкти господарювання, власники торгових точок повинні надати заяву, виписку з реєстру юридичних осіб, акт на право власності на земельну ділянку або договір оренди. «Подання інших документів заборонено», - пані Юлія зачитала постанову Кабінету міністрів, у котрій регулюється порядок розташування малих архітектурних форм. «Санстанція узгоджує список продукції, яку будуть реалізовувати. Але цього року до нас звернулася лише одна особа за таким дозволом. У кінці місяця ми плануємо провести рейд спільно із відділом торгівлі, працівниками міліції та архітектури. Зараз вирішуємо, у який саме день це провести», - сказала Юлія Олександрівна. Виходить, що всі палатки, котрі діють  на території міста, проводять свою діяльність без отримання відповідних дозволів. Але ще цікавішим є те, що санстанція зараз не може без попередження прийти і накласти штраф на порушника: за 10 днів до перевірки об’єкт необхідно повідомити про запланований візит…

Ми також поцікавилися, чи планують у перелік тих, хто братиме участь у рейді, включити представників ЗМІ, але жінка зізналася, що це не передбачається, проте пообіцяла повідомити про результати перевірок.

 

Головний архітектор міста Юрій Литвиненко озвучив своє бачення даної ситуації: «При наданні дозволів на розміщення малих архітектурних форм висновки на відповідність нормам даємо не лише ми, а й санстанція, пожежники та інші служби, у чию компетенцію це входить. Задача архітекторів – узгодити безпосередньо форму МАФу. Хоча ми вже давно не видавали нікому таких дозволів: до нас не зверталися із цього приводу. Тобто є питання самовільного розміщення торгових палаток. Проблема ще й у тому, що зараз триває реорганізація інстанцій, в компетенцію котрих входить контроль за дотриманням тих чи інших правил, і це призводить до нехтування законами. Проте хочу наголосити, що якщо палатка розташована без дозволу, то це прирівнюється до самовільного захвату землі і може тягнути за собою кримінальну відповідальність. А от щодо палаток, котрі знаходяться у приватній власності на приватизованій земельній ділянці, ми дозволи не даємо, цим опікується санітарна служба».

 

Іванна Соловей

 

Погода. Ромни

Календар