Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд Земля розбрату
Земля розбрату
Погляд
Понеділок, 11 липня 2011, 12:29      Ромни, Сумська область

Земля розбратуДо нас у редакцію звернулися жителі із площі Гнідаша, котрі попросили розібратися у питанні законності початку будівництва приватних котеджів на території, де колись розміщувався комсомольський парк. Людей хвилює, що після забудови у них не буде місця для прогулянок із дітками та зеленої зони. Жителі вже зверталися до міської ради із цього питання, але поки що консенсусу не знайдено.

 

А чи був сквер?

Раніше тут був сквер, і, зі слів мешканців приватних будинків, лише нещодавно дерева були зрубані. Хоча за запевненнями представників міської влади, це сталося ще 20 років тому.

За рішенням сесії міської ради у 2009 році визначення «паркова зона» було змінено на вільну земельну ділянку, на якій можна вести будівництво. Зі слів місцевих жителів, їм про це навіть не повідомили. Також на прохання людей їм не надають генеральний план, згідно якого і повинні вестися будівельні роботи та зміна цільового призначення землі. «Ми наполягаємо, що дану земельну ділянку було виділено незаконно, нехай цим людям нададуть іншу земельну ділянку, а нашу площу залишать у спокої», - кажуть активісти з площі Гнідаша.

 

Ви – нам, ми – собі?

Далі на місце зустрічі прибула комісія у складі кількох депутатів, заступника міського голови Андрія Жарого та головного архітектора міста. У результаті, на плечі пана Жарого і лягла найвідповідальніша місія – поговорити із людьми та дійти до спільного рішення. Решта ж високопосадовців здебільшого відмовчувалися. Андрій Геннадійович відзначив, що власники майбутніх забудов згодні піти на поступки жителям: розширити дорогу, облаштувати дитячий майданчик. Проте люди не погодилися на будь-яке будівництво на цій площі. «Ми розробили ескізний проект по облаштуванню площі, - каже заступник мера. Забудовники беруться облаштувати ділянку розміром 70 м від дороги до межі їхніх земельних ділянок, залишається на своєму місці пам’ятний знак Гнідашу, облаштовується ділянка навколо нього та дитячий майданчик радіусом 10 м». Із поступок, на які пішли забудовники, - зменшення площі своїх ділянок до 600 квадратних метрів. Треба додати, що згідно із земельним кодексом, 4 особи отримали земельні ділянки безкоштовно. Виявляється, будь-хто може безоплатно отримати у власність ділянку. Якщо ви вже поспішаєте підшукати і собі місцинку, то почекайте – розмір землі не повинен перевищувати тисячі метрів… Цікаво тільки, кому в першу чергу нададуть позитивну відповідь?

Один із місцевих мешканців озвучив цілком логічну думку про те, що у той час, коли Європа озеленяє свої міста, ми чомусь забудовуємося. Присутніх громадян цікавило також, чому не запитали їх думку, коли передавали у приватну власність дані землі. На це заступник мера повідомив, що на момент передачі ділянок норма закону про громадське обговорення не діяла. Він із погано прихованою радістю «звалив» усю вину на колишню владу, мовляв, це саме вони скористалися такою нормою, тому всі претензії тепер до них. Мешканці площі звернулися із цілком логічним запитанням – чому саме у цієї ділянки було змінене цільове призначення і чому саме цим, а не іншим людям виділили землі? Проте відповіді не отримали.

 

Говорили, але не  чули

Поцікавилася я думкою присутніх членів депутатської комісії з питань міського господарства. Її голова Яків Зубан запевнив, що власники земельних ділянок діяли в правовому полі (наявність державних актів на землю, рішення попередньої сесії), хоча він визнає, що є конфлікт інтересів. Саме для розв’язання проблеми чотири власники земель повинні або відмовитися від наданих ділянок, або вирішувати питання у судовому порядку.

На зборах всі намагалися висловити свою думку, при чому – одночасно. Замість консенсусу взаємне непорозуміння тільки посилилося. Прикро, що наші роменські жителі спільним рішенням вважають саме те, яке влаштує їх і не хочуть піти на поступки іншій стороні.

Вимоги ж мешканців площі Гнідаша – виділити забудовникам аналогічну за розмірами ділянку на іншій території. Люди зізналися, що щиро бажають врегулювати конфлікт мирним шляхом, але у разі потреби готові відстоювати свої інтереси у суді.

 

Інша сторона конфлікту

Щоб бути до кінця об’єктивними, ми зустрілися з одним із забудовників, котрий озвучив свою думку. В першу чергу, я поцікавилася, як Сергій Башкіров ставиться до позиції жителів площі Гнідаша. «У мене є документи, котрі доводять, що я законно отримав дану ділянку. Я є начальником  служби боротьби з економічними злочинами, тому не можу підставляти своє ім’я під якісь незаконні махінації чи схеми. Ми дотрималися всіх необхідних процедур, погодили документи з усіма контролюючими інстанціями. Напередодні будівництва ми приїздили на цю ділянку, розмовляли з людьми і були готові виконати всі їх вимоги: побудувати дорогу, дитячий майданчик. Один чоловік попросив не чіпати його колодязь, ми, звісно, погодилися з цим. Словом, намагалися вести діалог по-людськи, з усіма поступками, яких від нас вимагали. Там роками була земельна ділянка, котру не використовували. Якби людям вона була потрібна, вони б уже давно власними силами її облаштували чи побудували потрібні їм гойдалки дитячі чи щось інше. Прикро, що ці скаржники і невдоволені з’явилися тільки тоді, коли ми заявили свої права на ці ділянки. Якщо вони хочуть вирішувати проблему через суд, я не проти. Але, чесно кажучи, хотілося б усе врегулювати мирно, по-людськи. У мене все законно, я своє прізвище вказував відкрито, не боячись, мені ховатися нічого. Люди ображалися, що з ними це питання не узгоджували. Але на момент прийняття цього рішення дана норма не діяла, громадські слухання не були потрібні, вірніше – були потрібні лише у випадку земельних спорів. А ця земля була вільна. Я ні в кого нічого не забираю. Алея слави залишиться, з’явиться дитячий майданчик та дорога. Однак мешканці тепер вже категорично нічого не хочуть. Це ж не вихід із ситуації».

 

Редакція газети буде стежити за ходом подій і повідомлятиме на сторінках видання про (хочемо вірити) знайдений консенсус.

 

Тетяна Єліна

 

Фото

Андрій Жарий (у центрі) спілкується з активом площі

 

Погода. Ромни

Календар